Українська сім'я обдурила німецьку систему соціального забезпечення
Минулого року українська сім’я отримала загалом 40 000 євро допомоги в Німеччині, незважаючи на те, що проживала на батьківщині.
Центр зайнятості виплачував українцям щомісячну допомогу в розмірі близько 3200 євро як допомогу громадянам щодо орендної плати та субсидії на опалення. Сім’ї з чотирьох осіб також оперативно надали квартиру і місце в дитячому садку, повідомляє міжнародна інформаційна агенція V4NA.
Після того, як стало зрозуміло, що війна затягнеться, сім’я повернулася до свого будинку на заході України на початку 2023 року. А от взимку вони знову повернулися до Шлезвіг-Гольштейну. Отже привласнювали гроші німецьких платників податків у той період, коли перебували вдома. Шахрайство було виявлено, коли після повернення взимку старшій дитині в сім’ї знадобилося місце в школі.
У Федеральному агентстві зайнятості підтвердили газеті ” Focus”, що зловживання системою соціального забезпечення в такий спосіб не є чимось неможливим. Хоча українські біженці юридично прирівняні до німецьких громадян у цих питаннях, деякі механізми контролю тут не застосовуються.
Офіційно ви можете отримати таку допомогу, лише якщо заробляєте не більше 40 000 євро, але якщо щодо німців цю інформацію легко перевірити, то для українців ця система базується на декларуванні. Влада може перевірити лише ті дані, що їх українці надають в якості даних, – розповіла Фокусу Штеффі Еберт, керівник центру зайнятості в Шмалькальден-Майнінгені, Тюрінгія.
Однак у випадку з родиною із Західної України не відсутність контролю над активами призвела до того, що з бюджету платників податків сплачувалися непотрібні виплати. Скоріше, це сталося через брак комунікації між державними установами. Центр зайнятості не знав, що хлопчик більше не відвідує дитячий садок. Втім, такі перевірки проводяться органами влади регулярно. Однак з початком російсько-української війни до Німеччини прибуває так багато людей, що офіси та органи влади перевантажені – і деякі люди часто обходять систему контролю.
За даними на листопад, близько 700 000 українських біженців отримує допомогу в Німеччині, і більшість із них є безробітними. На той час близько 19 відсотків українців мали роботу в Німеччині.
Джерело: (magyarnemzet.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися