Вбивство після домагання: у Південній Кореї люди вимагають зміни законодавства
У Південній Кореї вбивство молодої жінки, яку кат переслідував протягом багатьох років, викликало величезне обурення серед населення: тепер люди вимагають від уряду приділяти більше уваги захисту жінок і внесення змін до законодавства.
Молода жінка була вбита у вбиральні станції метро, де вона працювала. Вбивство шокувало Південну Корею не випадково: кривдник жінки, а згодом і вбивця, мав бути засуджений за домагання днем раніше.
28-річна жертва була зарізана до смерті після закінчення вечірньої зміни на станції метро Sindang у центрі Сеула. Підозрюваний – 31-річний Чон Джу Хван, котрого затримали співробітники станції після того, як жінка підняла тривогу у вбиральні. І хоча її колеги поспішили їй на допомогу, молода жінка померла в лікарні.
Згідно з повідомленнями південнокорейських ЗМІ, Чон почав переслідувати молоду жінку після того, як в 2019 році вони стали колегами на станції метро Сеула: чоловік сотні разів телефонував їй і щоразу прагнув запросити на побачення, водночас погрожував скривдити, якщо вона відмовиться.
Жертва подала заяву на Чона у жовтні минулого року, і хоча чоловіка відносно швидко звільнили з роботи та навіть заарештували, на жаль, відпустили під заставу через чинне законодавство.
Після жорстокого вбивства поліція та група експертів опублікували листа з вибаченнями на шпальтах інформаційного агентства Yonhap, у якому вони визнали серйозність і жорстокість злочину, хоча це вже не мало жодного сенсу, адже, якби заява жінки була сприйнята більш серйозно, вона могла залишитися живою і донині.
Зрештою Чона заарештували за звинуваченням у вбивстві, він чекає на винесення вироку. Але випадок розлютив громадськість, яка звинувачує владу в недостатньо серйозному ставленні до насильства над жінками.
Кім Хен Сук, міністр із питань гендерної рівності Південної Кореї, зіткнувся з безпрецедентною хвилею обурення після того, як заявив, що «не вважає вбивство жінки злочином на ґрунті гендерної ненависті». Крім того, міністр особисто відвідав станцію метро Sindang, де в коментарі журналістам зазначив, що, на його думку, «ця справа не повинна розглядатися як протистояння між чоловіками та жінками».
Однак його заяву майже відразу спростували активісти із захисту прав жінок: близько 80 відсотків жертв домагань у Південній Кореї – жінки.
І хоча заяви міністра під час візиту на станцію викликали серйозне обурення населення, цього тижня він виступив у Парламенті, де заявив, що злочину можна було б запобігти, якби потерпіла звернулася за консультацією на гарячу лінію міністерства та вжила інших заходів.
Відповідно до закону про боротьбу з домаганнями, ухваленого в жовтні минулого року, максимальний термін ув’язнення становить 3 роки, якщо особу буде визнано винною, але ні активісти, ні громадськість не вважають це правильним: закон дозволяє поліції вживати заходів у разі домагання лише за згодою потерпілого.
На думку критиків, цю юридичну шпаринку використовують кривдники для тиску на своїх жертв, щоб ті відмовилися від ідеї подавати заяви. Промовисті дані доводять, що нинішній закон про домагання недосконалий: відтоді, як він набув чинності, у справах про домагання було затримано 7152 особи, але заарештовано лише 5 відсотків.
Після скандалу Міністерство юстиції повідомило, що розглядає можливість скасування вимоги щодо згоди, але критики вже наголошують, що це питання гальмувалося в Парламенті більше року, частково саме через спротив із боку Міністерства юстиції.
Видання Korea Herald зазначає, що до запровадження нового закону домагання в Південній Кореї взагалі розглядалося лише як проступок, який карався незначним штрафом. Але зараз як ніколи на часі можливість посилити закон, що дозволить запобігти жорстоким злочинам, адже останній випадок довів, наскільки це серйозна проблема.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися