Фермери та перевізники в Румунії продовжують протестувати з приводу експорту українського зерна

Фермери та перевізники в Румунії продовжують протестувати з приводу експорту українського зерна

11:56 Січень 23, 2024

Події 956 5 хвилин

Magyar

Фермери і перевізники продовжують протестувати за межами Бухареста, оскільки триденну демонстрацію на площі перед парламентом, санкціоновану мером, оголосила політична партія, від якої вони хочуть дистанціюватися, заявив у неділю обраний речник протестувальників на одному із в’їздів до Бухареста, в районі Афуматі, Андрус Данут.

На площі Конституції замість 100 тракторів, 100 тракторних причепів і 5 000 осіб, передбачених дозволом мера, в неділю вранці з’явилася одна вантажівка, яка привезла на буксирній платформі трактор. Згідно з графіком, виданим префектом (урядовим уповноваженим) столиці, трактори і вантажівки повинні були пройти колоною за заздалегідь визначеним маршрутом, починаючи від в’їзду в Бухарест і до головної дороги DN6, прямуючи до будівлі парламенту рано-вранці, щоб не перешкоджати руху в столиці.

Після того, як тригектарна автостоянка перед парламентом залишилася порожньою, Андрус Данут заявив, що вони не мають жодного відношення до демонстрації, оголошеної політичною партією. За його словами, фермери та перевізники не “рекламують” демонстрації, кожен висловлює своє невдоволення там, де може. Він додав: демонстрація фермерів, які зібралися в Афуматі з усієї країни, також була спонтанною і сформувалася в робочі групи безпосередньо на місці, але він переконаний, що їх підтримують фермери, які демонструють протест у провінціях країни, коли ведуть переговори про свої вимоги з урядом.

Фермери і перевізники дистанціювалися від триденної демонстрації перед парламентом після того, як з’ясувалося, що вона була організована і санкціонована юристом партії “SOS Румунія”, заснованої сенатором Діаною Сосоаца, відомою своїми скандалами в парламенті.

Речник демонстрантів “Афуматі” заявив, що минулі дії уряду є “аферою” і що демонстрації припиняться лише тоді, коли будуть видані надзвичайні урядові постанови щодо їхніх вимог, які можуть бути виконані негайно, а також коли уряд затвердить графік вирішення інших проблем з письмовими термінами виконання.

Адвокат Мірча Богдан Петре, який вів переговори про організацію триденної демонстрації з мерією, розповів Hotnews.ro, що він не був організатором демонстрації, але попросив дозволу на її проведення. Адже він бачив, що фермери і перевізники хотіли в’їхати в місто на своїх транспортних засобах, а влада не пускала їх, посилаючись на відсутність дозволу.

“Журналісти борються за свої права з камерами і мікрофонами, фермери – з тракторами, а перевізники – з вантажівками. Як юрист, я подав клопотання про допомогу протестувальникам. На жаль, за 72 години з моменту видачі дозволу префект Бухареста, дуже добре виконуючи свій партійний обов’язок, дискредитував законну демонстрацію на підтримку фермерів і перевізників”, – пояснив Мірча Богдан Петре.

У суботу демонстрації продовжилися в кількох регіонах країни: ввечері сотні фермерів із тракторами пройшли по кільцевій дорозі Брашова; в Тімішоарі фермери за допомогою техніки зайняли парковку в центрі міста, де вони продовжать свою демонстрацію до 24 січня; в Крайові, Олтенія, протестувальники пройшли впорядкованою колоною автомобілів за маршрутом, який пролягав за межами міста і який був встановлений владою. У неділю в Яссах фермери готуються пройти маршем по одній з головних доріг міста.

У Румунії з 10 січня стихійні демонстрації фермерів і перевізників із технікою та великовантажними автомобілями заважають дорожньому руху.

Протести, які набули форми блокування доріг, спрямовані переважно проти підвищення вартості обов’язкового автострахування, підвищення акцизів на пальне, запобігання нелегальному продажу українського експорту зерна через Румунію та компенсації збитків, завданих нелегальним продажем української сільськогосподарської продукції в цій країні.

Джерело: hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня