У Белграді авто в'їхало в натовп протестувальників
У столиці Сербії, Белграді, авто в’їхало в групу демонстрантів, які перекривали рух на пішохідному переході. Постраждало шестеро осіб. Акція проводилася через обвал фасаду на будівлі вокзалу, який стався 1 листопада в місті Новий Сад.
Окрім Белграда, у п’ятницю демонстрації відбулись і в кількох інших містах Сербії. Люди вимагали притягнути до відповідальності винних у трагедії та з’ясувати, що спричинило падіння конструкції даху, яке призвело до смерті 15 осіб. Під час акції протесту «15 хвилин для 15 загиблих» мітингувальники на чверть години перекрили найбільш жваві перехрестя, щоб зупинити рух і згадати загиблих, серед яких були й діти.
Опозиція негайно відреагувала на трагедію, зокрема почала вимагати у влади заарештувати винних та оприлюднити контракти, підписані з компаніями, які брали участь у реконструкції залізничного вокзалу. Однією з вимог була також відставка мера Нового Саду.
Побачити договори протестувальники хочуть тому, що в день трагедії компетентний міністр та компанія, відповідальна за будівництво й обслуговування колій, заявили, що навіс не був частиною ремонтних робіт. Водночас, згідно з численними фото та відео, конструкцію фасаду вокзалу, збудованого 60 років тому, змінили й піддали більшому навантаженню.
Будівлю залізничного вокзалу, здану в експлуатацію в 1964-му, ремонтували в кілька хвиль протягом 2021–2022 років, але роботи продовжились і цьогоріч. У липні міністр будівництва Горан Весич заявив, що реконструкцію завершено й будівлю можна використовувати. Відтоді урядовець пішов у відставку. Через цю справу його помістили в СІЗО, але вже звільнили.
Опозиція звернула увагу на те, що на демонстраціях відбувається дедалі більше актів насильства. На протестувальників нападають люди в балаклавах, які, за словами організаторів, діють за наказом правлячої Сербської прогресивної партії.
Тим часом студенти блокують дедалі більше установ, зокрема факультети університетів у Белграді, Новому Саду, Крагуєваці, Нісі. Молодь теж вимагає встановити винних.
У зв’язку з цією справою президент Сербії Александар Вучич заявив, що встановити винних у трагедії має суд, але ті, хто не подумав про необхідність реконструкції всіх частин будівлі, зведеної 60 років тому, безумовно, теж відповідальні.
Установити винних потрібно не просто для того, щоб назвати їхні імена, а щоб подібних випадків у майбутньому більше не траплялося, додав він.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися