Kárpátalján állami pénzekkel való visszaélést lepleztek le
Kárpátalján a hatóságok egy olyan csalási ügyet tártak fel, amelyben állami pénzeket sikkasztottak el, amelyeket katonák és fogyatékossággal élők protéziseire szántak. Az ügyben a biztonsági szolgálat, a rendőrség és az ügyészség közösen lépett fel.
A nyomozás szerint egy megyei szociális alap egyik vezetője és társa hamis adatokat és kérelmeket gyűjtött össze, majd ezek alapján állami támogatást igényeltek protézisekre. A pénz kifizetése után azonban a szükséges eszközök soha nem készültek el.

A kifizetett összegeket egy lembergi magán egészségügyi cégen keresztül kapták meg. A kár meghaladja a félmillió hrivnyát. A protézisek és más rehabilitációs eszközök így nem jutottak el a jogosultakhoz.
Legalább hét érintett személyt azonosítottak, köztük katonákat is, akik nem kapták meg az ingyenesen járó ellátást. A gyanúsítottak ugyanakkor hivatalosan úgy tüntették fel, mintha minden szolgáltatást teljesítettek volna.
A házkutatások során dokumentumokat, feljegyzéseket és több pénznemben is jelentős készpénzt foglaltak le. A két érintett ellen eljárás indult, akár 12 év börtönbüntetés és vagyonelkobzás is várhat rájuk. Az ügyben további gyanúsítottakat is keresnek.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás