A keddi ukrán támadás után lángol a Kercsi Hőerőmű, a fél Krím áram nélkül maradt
A kedd reggeli ukrán légitámadás után nagy tűz ütött ki a Kercsi Hőerőműben, aminek következtében a fél Krím áram nélkül maradt – számolt be az rbc.ua hírportál jelentette a Telegram Crimean Wind Telegram-csatornára hivatkozva.
A jelentés szerint az előzetes információk azt jelezik, hogy a becsapódás Kercs város Arsincev kerületében található hőerőműbe történt. A megfigyelőcsoport jelentése szerint megerősítették a hőerőműben keletkezett tüzet. A rendelkezésre álló információk szerint egy tartály kapott találatot.
A műholdfelvételek szerint egy körülbelül 47 kilométer hosszú füstfelhő is keletkezett. Közben a megszálló hatóságok áramszünetet jelentettek be az „elektromos hálózatban fellépő technológiai zavarok” miatt. A Krimenerho vállalat bejelentette, hogy sürgős helyreállítási munkálatok folynak. Azt ígérik, hogy az áramszolgáltatás 24 órán belüli helyreáll.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás