Először azonosítottak ebolafertőzést Franciaországban
Első alkalommal azonosítottak ebolafertőzést Franciaországban. A francia egészségügyi hatóságok szerdai bejelentése szerint a vírust egy olyan orvosnál mutatták ki, aki nemrég tért vissza a Kongói Demokratikus Köztársaságból, ahol öt héttel ezelőtt ebolajárvány tört ki – számolt be az MTI.
A hatóságok közlése szerint a fertőzött egészségügyi dolgozót megfigyelés alá helyezték, miközben megkezdték a szükséges járványügyi intézkedéseket és a lehetséges kontaktok felkutatását. Az eset ismét ráirányítja a figyelmet a Kongói Demokratikus Köztársaságban zajló járványra, valamint a fertőző betegségek nemzetközi terjedésének kockázataira.

Az egészségügyi minisztérium megerősíti, hogy ma azonosították az ebola első pozitív esetét az ország területen – közölte közleményében a tárca. Az AFP hírügynökség kérdésére a minisztérium hozzátette, hogy az esetet Franciaország európai területén azonosították.
A helyzetet nagyon közelről követi a miniszterelnök a környezete szerint.
Nemrég beszámoltunk róla, hogy ebolafertőzöttek százai szöknek meg a kezelőközpontokból a éhínség miatt Kongóban, valamint, hogy a fertőzöttek száma már 1000 felé emelkedett.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás