У США справжній бум на купівлю зброї, особливо, серед афроамериканців
Поточний рік може виявитися для США не тільки роком безпрецедентної за сукупністю факторів внутрішньої кризи, але і стати самим «убивчим» періодом у новітній історії Америки. Згідно зі статистикою, крива скоєних у країні із застосуванням вогнепальної зброї тяжких злочинів неухильно йде вгору, а підсумкова цифра застрелених у 2020 році американців буде найбільшою з моменту самого початку таких підрахунків.
На тлі «гострих атак» президента США Дональда Трампа та його опонентів-демократів, які прагнуть відняти у американців гарантоване право на зброю через другу поправку до конституції, громадяни почали масово змітати з полиць магазинів зброю та боєприпаси. За даними інституту Брукінгса, тільки з березня по червень у США було продано приблизно на 3 мільйони одиниць вогнепальної зброї більше, ніж за аналогічний період минулих років.
Найбільшу і незвичну активність при цьому демонструють афроамериканці, які на тлі загострення расових протиріч у країні остаточно перестали довіряти поліції. А це значить, що нова закуплена зброя у додаток до вже наявних 300 з гаком мільйонів стволів, якими офіційно володіють громадяни США, вже незабаром дасть про себе знати новими пострілами і, зрозуміло, новими жертвами.
Поки одні афроамериканці громлять магазини і зносять пам’ятники конфедератам, інші темношкірі громадяни США масово закуповуються пістолетами, рушницями і напівавтоматичними гвинтівками. Як повідомило видання Business Insider із посиланням на дані Національної афроамериканської стрілецької асоціації (NAGAA), в останні місяці кількість чорношкірих, які купують вогнестріли і вступають у збройні клуби, різко зросла.
Заради справедливості все ж таки відзначимо, що частка афроамериканців серед покупців зброї поки що істотно поступається «білим» громадянам країни. Так, за даними Національного фонду стрілецького спорту (NSSF) США, білі чоловіки становлять більше половини (55,8%) покупців зброї і боєприпасів, а чорношкірі – «лише» 9,3%. Судячи за даними газети USA Today, якщо у 2015 році від куль злочинців загинули 13 537 американців, то у минулому році вже 15 208 осіб. А за перші сім місяців поточного, 2020 року застрелені вже понад 11 тисяч громадян США. У разі збереження нинішніх темпів кримінального насильства у країні підсумковий показник стане антирекордом, прогнозують урядові інституції.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися